Dwa oblicza odkładania - irracjonalne a strategiczne działanieDwa oblicza odkładania - irracjonalne a strategiczne działanie

W środowisku badaczy prokrastynację prawie jednogłośnie uznaje się za zjawisko negatywne. Bernstein zauważa także pozytywne strony tego zjawiska

Bajkoterapia - fantastyczna metoda pracy z dziećmiBajkoterapia - fantastyczna metoda pracy z dziećmi

„Opowiem Ci bajkę o zaczarowanym lustrze. Starożytni mędrcy obmyślali, w jaki sposób można by mówić ludziom różne prawdy o nich, w jaki sposób ich kierować i prowadzić ścieżką samopoznania i mądrości. Mędrcy Ci wynaleźli zaczarowane lustro, w którym ukazywały się zwierzęta, niezwykli ludzie i magiczne przedmioty. Obrazy, które ukazywały się w lustrze, były ciekawe i budujące, dodające otuchy, wiary w siebie i w ludzi. Mędrcy nazwali to lustro bajką."

Proces twórczy jako terapia przez sztukęProces twórczy jako terapia przez sztukę

"Wydaje się prawdopodobne, że twórcze życie zawsze zawiera w sobie element zabawy. Kiedy ów aspekt znika, znika też wszelka zdolność do innowacji. Kreatywne jednostki nierzadko przeżywają okresy rozpaczy, podczas których wydaje im się, że opuściła je moc twórcza. Dzieje się tak dlatego, że pewnemu aspektowi pracy zostało nadane znaczenie na tyle duże, że temat ten nie może już być obiektem zabawy." A. Storr.

Psychologiczna analiza zjawiska prokrastynacjiPsychologiczna analiza zjawiska prokrastynacji

"Jedną z najbardziej smutnych rzeczy dotyczących natury ludzkiej jest to, że wszyscy mamy skłonność do odkładania życia. Wszyscy marzymy o jakimś magicznym ogrodzie różanym za horyzontem, zamiast cieszyć się z róż kwitnących teraz za naszym oknem” Dale Carnegie.

« 1 2 3 4 »
na górę strony